عکاسی دیجیتالی خود را به سطح بعدی ببرید!

چه مبتدی باشید و چه در زمینه عکاسی با تجربه تر باشید ، در اینجا برخی از نکات در مورد عکاسی دیجیتال آورده شده است که به شما در بهبود عکاسی کمک می کند !

۱. از قاعده سوم استفاده کنید

این قانون به شما کمک می کند با استفاده از یکی از مؤثرترین قوانین ترکیب ، از تصاویر چشم نواز بگیرید.

اگر می خواهید عکس هایی بگیرید که یک عامل “wow” در آنها ساخته شده است ، Rule of Thirds ترکیب مخفی است که باید از آن استفاده کنید!

برای استفاده از قاعده سوم ، چهار خط را تصور کنید ، دو در حالت افقی در بالای تصویر و دو عمودی که نه مربع ایجاد می کنند. برخی از تصاویر با نقطه کانونی در مربع مرکز به بهترین شکل به نظر می رسند ، اما قرار دادن سوژه خارج از مرکز در یکی از نقاط تقاطع خطوط تخیلی ، غالباً یک عکس زیبا تر از زیبایی را ایجاد می کند.

هنگامی که عکسی با استفاده از قاعده سوم ساخته می شود ، چارچوب سرگردان می شود. تصویری که با استفاده از قاعده سوم ساخته شده است ، معمولاً بیشتر مورد پسند چشم است.

۲. از لرزش دوربین خودداری کنید

لرزش دوربین یا تاری آن چیزی است که می تواند هر عکاس را مبتلا کند و در اینجا روش هایی برای جلوگیری از آن وجود دارد.

اول ، شما باید یاد بگیرید که چگونه دوربین خود را به درستی نگه دارید. از هر دو دست ، یکی در اطراف بدن و دیگری در اطراف لنز استفاده کنید و دوربین را برای پشتیبانی از بدن خود نزدیک کنید.

همچنین برای عکسبرداری دستی حتما از سرعت شاتر استفاده کنید که برای فاصله کانونی لنز شما مناسب باشد. اگر سرعت شاتر خیلی آهسته باشد ، هر حرکت غیرعمدی دوربین باعث می شود که کل عکس شما مبهم شود.

قانون شلیک این نیست که با کمترین شاتر شلیک کنید که از فاصله کانونی شما کندتر باشد تا این مشکل به حداقل برسد:

۱ / فاصله کانونی (در میلی متر) = حداقل سرعت شاتر (چند ثانیه)

بنابراین ، به عنوان نمونه ، اگر از لنز ۱۰۰ میلی متری استفاده می کنید ، سرعت شاتر شما نباید کمتر از ۱/۱۰۰ ثانیه باشد.

۳. یاد بگیرید که از مثلث Exposure استفاده کنید

برای اینکه عکس هایتان به بهترین شکل ممکن به نظر برسند ، باید به سه اصل کمک کنید: دیافراگم ، سرعت شاتر و ISO.

همچنین باید روابط بین این سه کنترل را درک کنید. وقتی یکی از آنها را تنظیم می کنید ، معمولاً برای به دست آوردن نتایج دلخواه ، باید حداقل یکی از دیگران را در نظر بگیرید.

استفاده از حالت خودکار به این کنترل ها اهمیت می دهد ، اما شما این هزینه را می پردازید که عکس های خود را نگیرید تا به شکلی که می خواستید به نظر برسید ، و اغلب ناامید کننده باشید.

بهتر است یاد بگیرید که چگونه از حالت های Aperture-Priority یا Shutter-Priority استفاده کنید و در نهایت فیلمبرداری در حالت Manual انجام دهید.

۴. از یک فیلتر قطبی استفاده کنید

اگر فقط می توانید یک فیلتر برای لنز خود بخرید ، آنرا قطبی ساز کنید.

نوع پولیایزر توصیه شده به صورت دایره ای است زیرا این امر به دوربین شما اجازه می دهد تا از اندازه گیری TTL (از طریق لنز) مانند قرار گرفتن در معرض خودکار استفاده کند.

این فیلتر به کاهش بازتاب آب و فلز و شیشه کمک می کند. رنگ های آسمان و شاخ و برگ را بهبود می بخشد و به عکس های شما فاکتور WOW کمک می کند. این کار را می کند در حالی که از لنز خود محافظت می کند. هیچ دلیلی وجود ندارد که نتوانید آن را برای تمام عکاسی خود کنار بگذارید.

۵. یک حس عمق ایجاد کنید

هنگام عکاسی از مناظر ، به ایجاد حس عمق کمک می کند و به عبارتی باعث می شود بیننده احساس کند که در آنجا است.

از یک لنز با زاویه دید عریض برای نمای پانوراما و دیافراگم کوچک از f / 16 یا کوچکتر استفاده کنید تا پیش زمینه و پس زمینه تیز شود. قرار دادن یک شی یا شخص در پیش زمینه به احساس مقیاس کمک می کند و تأکید می کند که فاصله چقدر فاصله دارد.

در صورت امکان از سه پایه استفاده کنید زیرا معمولاً دیافراگم کوچک به سرعت شاتر آهسته تری نیاز دارد.

۶. از پیش زمینه های ساده استفاده کنید

رویکرد ساده معمولاً بهترین در عکاسی دیجیتال است و شما باید تصمیم بگیرید که چه چیزی باید در عکس باشد ، در حالی که شامل مواردی نیست که یک حواس پرتی باشد.

در صورت امکان ، یک پس زمینه ساده را انتخاب کنید – به عبارت دیگر ، رنگ های خنثی و الگوهای ساده. شما می خواهید که چشم به جای کانونی از رنگ یا یک ساختمان عجیب و غریب در پس زمینه ، به سمت کانونی تصویر کشیده شود. این امر به ویژه در یک شلیک که مدل در مرکز قرار گرفته است ، بسیار حیاتی است.

۷. از Flash در داخل استفاده نکنید

فلش به خصوص برای پرتره های داخلی می تواند خشن و غیر طبیعی به نظر برسد. بنابراین ، روش های مختلفی وجود دارد که می توانید بدون استفاده از فلاش ، در داخل خانه از آن عکس بگیرید.

ابتدا ISO را به بالا فشار دهید – معمولاً ISO 800 تا ۱۶۰۰ برای سرعت شاتر انتخاب شده تفاوت بزرگی ایجاد می کند. از وسیع ترین دیافراگم ممکن استفاده کنید – به این ترتیب نور بیشتری به سنسور می رسد و شما یک پس زمینه تاری خوب خواهید داشت. استفاده از لنز سه پایه یا IS (تثبیت کننده تصویر) نیز راهی عالی برای جلوگیری از تاری است.

اگر کاملاً باید از فلاش استفاده کنید ، سپس از یک فلاش با سر استفاده کنید که می توانید بچرخید ، و نور را به یک زاویه به سقف بچسبانید.

۸. ISO مناسب را انتخاب کنید

تنظیم ISO تعیین می کند که چقدر دوربین شما نسبت به نور حساس است و همچنین دانه تصویر شما چقدر خوب است.

ایزو که انتخاب می کنیم به شرایط بستگی دارد – وقتی تاریک است باید ISO را به عدد بیشتری فشار دهیم ، از ۴۰۰ – ۳۲۰۰ بگوییم زیرا این امر باعث می شود دوربین نسبت به نور حساس تر شود و در این صورت می توان از تاری جلوگیری کرد.

در روزهای آفتابی می توانیم ISO 100 یا تنظیم خودکار را انتخاب کنیم زیرا نور بیشتری برای کار کردن داریم.

۹. گرفتن عکس در حال حرکت

اگر می خواهید یک سوژه را در حرکت بگیرید ، از تکنیک panning استفاده کنید. برای این کار سرعت شاتر را در حدود دو مرحله پایین تر از حد لازم انتخاب کنید – بنابراین برای ۱/۲۵۰ ، ۱/۶۰ را انتخاب می کنیم. برای قفل کردن فوکوس ، دوربین خود را با انگشت خود در نیمه راه پایین روی شاتر نگه دارید تا در هنگام آماده سازی ، عکس بگیرید ، به یاد داشته باشید که هنگام حرکت آنها را دنبال کنید.

در صورت امکان از سه پایه یا مونوپود استفاده کنید تا از لرزش دوربین جلوگیری کنید و خطوط حرکتی روشن را بدست آورید.

۱۰. با سرعت شاتر آزمایش کنید

از ایجاد بازی با سرعت شاتر نترسید تا جلوه های جالبی ایجاد کنید.

هنگام گرفتن عکس در شب ، از سه پایه استفاده کنید و با سرعت شاتر در ۴ ثانیه عکس بگیرید. خواهید دید که حرکت جسم به همراه برخی مسیرهای سبک ضبط می شود.

اگر سرعت شاتر سریع تری را برای گفتن ۱ / ۲۵۰th ثانیه انتخاب کنید ، مسیرهای پیاده روی به اندازه طولانی یا روشن نخواهد بود. در عوض ، شما عمل را مسدود می کنید.

عکس های دیگری را با اشیاء متحرک یا زمینه هایی مانند موج در ساحل ، جمعیتی که در حال قدم زدن ، اتومبیل در رفت و آمد هستند ، با سرعت های مختلف شاتر شلیک کنید تا یا حرکت تاری یا عکس های فوری را بگیرید که همه چیز را به سرعت در یخ زدگی می کند.

هرگاه از سرعت شاتر آهسته برای تار شدن حرکت استفاده می کنید ، ضروری است که دوربین برای از بین بردن لرزش دوربین تثبیت شود. ما توصیه می کنیم که سه پایه قابل حمل ۶۰ اینچی AmazonBasics به عنوان یک گزینه عالی برای ورود به سطح عکس برای گرفتن عکس با سرعت شاتر آهسته باشد.

آموزش عکاسی ایده های خلاقانه تلفن های هوشمند – نکات و تکنیک های مربوط به عکاسی موبایل ساخت-دیوار-گالری-زیبا-در-خانه-خود سفارش-فتوبوک-با-اپلیکیشن-چاپ-عکس-نگارا عکاسی با موبایل عکاسی حرفه ای قاب شاسی قاب عکس هدیه ای برای عروس داماد-قاب عکس عروس داماد پرینت عکس چاپ آلبوم دیجیتال و فتوبوک آلبوم ژرنال قیمت ارزان مناسب عالی چاپ بر روی ساعت جشن تکلیف هدیه و دکور چاپ تابلو فرش-چاپ روی قالیچه چاپ روی تخته شاسی چاپ روی تیشرت-چاپ تیشرت ارزان و کیفیت بالا چاپ روی لیوان،هدیه ای ارزشمند چاپ عکس چاپ عکس۳*۴ چاپ عکس آنلاین چاپ عکس اداری چاپ عکس ارزان با بهترین کیفیت و قیمت مناسب چاپ عکس برروی کریستال چاپ عکس روی قاب موبایل چاپ عکس قیمت مناسب چاپ عکس قیمت پایین چاپ عکس نگاران-محصولات مرتبط چاپ عکس پرسنلی چاپ عکس پولاروید چاپ لوگو آرم عکس بر روی پرچم با قیمت مناسب و ارزان گرفتن عکس